Торік міжнародний захист у Польщі отримали 276 українців

польський прапор Польщі
0

У 2017 році 5 тисяч іноземців попросили у Польщі надати їм міжнародний захист. Статус біженця або іншу форму захисту отримали 520 осіб, в основному – українці, росіяни та громадяни Таджикистану.

Про це розповіли в Управлінні з питань іноземців, – повідомляє “Польське радіо“.

Зі слів речника Управління з питань іноземців Якуба Дудзяка, критеріям надання однієї з форм міжнародного захисту відповідали, передусім, громадяни: України (276 осіб), Росії (87 осіб) та Таджикистану (35 осіб).

Крім того, 227 іноземців отримали дозвіл на толерантне перебування або згоду на перебування з гуманітарних причин (так званий національний захист).

Дудзяк відзначив, що трохи більше половини іноземців (57 %) подали клопотання вперше. Одна заява стосувалася в середньому двох осіб, натомість у випадку громадян Росії – трьох осіб. Приблизно половина іноземців у заявах – це діти.

Головні форми міжнародного захисту – це статус біженця та додатковий захист. Іноземцю надають міжнародний захист, якщо у країні його походження йому загрожує переслідування або існує ризик втрати життя і здоров’я. Це питання у Польщі регулює закон про надання іноземцям захисту на території Республіки Польща.

Торік негативні рішення отримали 2,1 тис. іноземців, а 3 тис. проваджень було припинено (53 %). Так відбувається у ситуації, якщо іноземець не зацікавлений у продовженні процедури у Польщі і покидає країну (найчастіше виїжджаючи до країн Західної Європи). Майже 80 % випадків припинення проваджень стосувалися заявників з Росії.

Залишити відгук