Рекордні суми: скільки українці заробили в Польщі

Польща, робітники, візовий центр, консульство
0

Показники 2017 року не скоро вдасться переплюнути.

Спрощення умов працевлаштування та скасування віз спровокували справжніх бум серед українців, що відправили на заробітки до сусідньої Польщі. Щорічно найбільше працівників з українськими паспортами отримує саме вона: майже третина від усіх заробітчан.

Сюди переважно їдуть чоловіки: середній щомісячний дохід становить 700 доларів, в той час як на батьківщині готові платити трохи більше 200. Різниця колосальна, а тому й не дивно, що на сьогоднішній день в Польщі працюють більше 2 мільйонів українців. З них легально працевлаштовані не більш 1,2 млн. Найпопулярніша сфера – будівництво (плата відповідає тяжкості праці: приблизно 20 000 на місяць). Жінки впевнено зайняли сектор домашнього господарства і заробляють в середньому 15 тисяч.

За рік українська праця в Польщі приносить близько 67 мільярдів гривень, з них більше 40 співвітчизники відправляють рідним або привозять додому. Однак останній квартал 2017 побив усі рекорди: українці переслали додому понад 850 мільйонів євро, що майже в два рази більше, ніж за аналогічний період позаминулого року.

До слова, побити останній рекорд буде вкрай непросто, оскільки з 2018-го для іноземних працівників почали діяти нові правила: сезонним трудягам доведеться платити за дозвіл на роботу, а безкоштовні заяви-доручення, які подавали польські роботодавці, більше не діють. Один період сезонної роботи не може перевищувати 9 місяців за 1 календарний рік. Кошту такий дозвіл близько 30 злотих (приблизно 240 гривень).

София Милевская, znaj.ua

Залишити відгук