Під час візиту в Україну президент Польщі заявив, що його країна з радістю прийматиме українських працівників

0

Події 1940-х років на Волині були етнічною чисткою, а не війною між Україною і Польщею, сказав президент Польщі Анджей Дуда під час візиту в селище Олика (Волинська область) на запрошення католицького Собору святих апостолів Петра і Павла, в зв’язку з 75-річчям Волинської трагедії.

Про це повідомляє Народна правда посилаючись на Польське радіо.

“Ми хочемо підтримати Україну в реформах; ми хочемо, щоб Україна була безпечною державою. Державою, яке дивиться на захід, на Європу, а не на схід, звідки в Україну десятиліттями, а то й століттями приходить небезпека”, – сказав Дуда.

За його словами, ніколи більше одна нація не повинна піднімати руку на іншу.

Політик підкреслив, що біль через конфлікт є у обох сторін, оскільки були і “польські акції відплати”. Однак сказав, що втрати несумірні – “приблизно сто тисяч поляків і приблизно п’ять тисяч українців”.

“Наші відносини повинні спиратися на правду, її треба визнати. Тут не може бути й мови про помсту, хоча є біль”, – заявив він.

Польський президент вказав на впевненість в тому, що “вільна, незалежна, суверенна Польща, буде великим другом України”, зазначивши, що його країна з радістю прийме і українських туристів, і тих, хто їде на роботу.

В цьому році виповнюється 75-та річниця Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків і українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України. Збройні конфлікти між поляками і українцями почалися під час Другої світової війни і тривали до 1947 року.

Однак історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік і події на Волині, відомі як Волинська різанина, або Волинська трагедія. В інші роки вони відбувалися на Холмщині і в Закерзонні. Точна кількість загиблих в цих конфліктах невідомо досі, але жертви обчислюються десятками тисяч.

Залишити відгук