Митні правила Польщі

granitsa-polsha
0

Плануючи поїздку до Польщі необхідно звернути увагу на чинні митні правила та норми перевезень товарів. Це дозволить уникнути непорозумінь з митною службою на кордоні.

При перетині кордону проходите два види контролю: паспортний і митний. На обох кордонах: і українському, і польському. Прикордонники обох держав можуть попросити у вас уточнити ваші особові дані, попросити пред’явити страховку, назвати причину виїзду/в’їзду чи запитати, що ви везете. Це лише формальність, але треба вміти чітко відповісти на ці питання.

На митному контролі ваш багаж перевіряють на предмет перевезення заборонених продуктів і речей, чи перевищення їх дозволеної кількості.
 
Європейський Союз є безмитною зоною. Товари, куплені в одній країні ЄС, можуть бути ввезені до іншої без кількісних обмежень і митних зборів. При вивезенні товарів поза кордони Євросоюзу, вони підпадають під митні тарифи та правила перевезень, властиві для кожної держави індивідуально. Нові митні між Україною і Польщею правила вступили у дію з 2018 р.


Основні обмеження перевезень товарів через кордон


1) Предмети, перевезення яких заборонено законом:


•    Наркотики і галюциногени (опіумні, гашиш, марихуана, амфетамін, ЛСД та інші), за виключенням ліків із наркотичними складниками, дозволеними в обігу з терапевтичною метою – за наявності довідки від лікаря з підтвердженням про необхідність приймати дані ліки.
•    Вогнепальна та холодна зброя (ножі – за винятком кухонних та кишенькових; шаблі, пістолети, мисливська зброя тощо), вибухонебезпечні матеріали. Ввезення зброї можливе лише при наявності відповідного дозволу.
Радіоактивні матеріали та продукти розпаду.
•    Порнографічна продукція за участю неповнолітніх, звірів, із сценами жорстокості та насильства.
•    Піратські та підроблені копії творів у розумінні авторського права (касети, CD-диски, комп’ютерні програми).
•    Продукти з підробленим товарним знаком – нові або призначені на продаж.
•    Звірі (ані виробів з них), які знаходяться під охороною закону як вимираючі види, згідно з Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). https://www.cites.org/


2) Обмеження щодо перевезення тютюнових виробів та алкоголю:


Відповідно до польського законодавства до Польщі без мита дозволено ввести тютюнові вироби та алкоголь у кількості, передбаченій для особистого вжитку.


На територію Польщі особам, які досягнули 17 років,  можна провезти:


— 1 літр міцних алкогольних напоїв (міцність більше ніж 22,3 %);
— 2 літри середньої міцності алкогольних напоїв (міцність менша 22,3 %);
— 40 цигарок (дві пачки) або 50 грамів тютюну для куріння. При перетині повітряним транспортом – не більше 200 цигарок (10 пачок).


За порушення цих лімітів можуть анулювати візу та депортувати з ЄС на 5 років.


На територію України особи, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби без сплати митних платежів та без письмового декларування з розрахунку на одну людину:


— 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г;
— 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш ніж 22%) алкогольних напоїв.
У митному кодексі є нововведення: якщо турист, який ввозить алкогольні напої та тютюнові вироби в Україну, був відсутній у державі менше, ніж 24 години, товар не звільняється від мита, незалежно від його кількості.


Продукти харчування


З 2009 року Польща строго заборонила ввозити:


– молоко та молочні продукти (йогурт, сир, масло і т. ін.);
– м’ясо та  м’ясні продукти (балик, ковбасу та інші продукти тваринного походження);
Винятком є це дитяче харчування, риба, морепродукти та 5 кілограмів  свіжих овочів та фруктів. Ковбаси та сало можна перевозити в малій кількості та порізаними шматками для власного споживання. Водночас митник може на власний розсуд вирішувати, чи перевищено дозволені норми і приймати рішення  – вилучати ці продукти чи ні.


Інформацію про правила ввозу до Польщі харчових продуктів можна також прочитати на сайтах дипломатичних представництв (консульств) .


Гроші


У Польщу без заповнення декларацій дозволяється перевозити будь-яку валюту в еквіваленті 10 000 євро (на одну особу).


Офіційна інформація для громадян, які виїжджають з України, є на сайті Державної фіскальної служби України. 

Залишити відгук