Що варто знати про громадський транспорт в Польщі

1280px-Tram-Warsaw
0

Кожна країна має свою універсальну транспортну систему, і Польща не виняток. Для багатьох українців, які приїжджають відпочивати чи працювати в Польщу, складно зрозуміти: як же ж працює транспорт у місті, і скільки ж коштує проїзний квиток. Тому відправляючись до сусідньої країни, важливо попередньо дізнатися про структуру міського транспорту у ній.

В Польщі існує чотири види транспорту: трамваї, автобуси, метро (в столиці) та поїзди. Варто згадати ще таксі, оскільки цей вид транспорту також надзвичайно популярний в країні. Проте, слід зауважити, що потрібно користуватися послугами ліцензійних операторів, оскільки їхні тарифи найдоступніші.

Трамваями та автобусами можна скористатися в будь-якому великому місті. Обидва види громадського транспорту є в усіх великих містах. Трамвайні сітки кожного міста мають нескладну структуру, а також звичайні та швидкісні поїзди. Наприклад у Гданську є 15 ліній, по яких одночасно можуть курсувати декілька маршрутів, а у Вроцлаві їх аж 27.

В усіх трамваях та автобусах є інформаційні дошки, на яких можна побачити всі зупинки транспорту. Квиток потрібно купувати в спеціальному терміналі, який знаходяться на самих зупинках, або в кіосках. Варто пам’ятати, що ви маєте купити квиток заздалегідь, і не зможете його придбати у водія. Якщо ви користуєтеся громадським транспортом два і більше рази на день, або плануєте залишатись в Польщі на довгий термін, то для економії варто купити проїзну картку, яку потрібно просто поповнювати у певний період часу.

В Польщі також є метро, яке функціює тільки в столиці. Столичний метрополітен має дві гілки, одна з яких з’єднує між собою північну та південну частини міста, при цьому проходить через центр, а інша слідує із заходу міста на схід. На кожній зі станцій ви можете побачити схему, на якій показані всі напрями та зупинки.

Вартість проїзду залежить від відстані та міста, в якому ви перебуваєте. Найдорожчий транспорт саме в столиці Польщі – Варшаві. В інших містах країни – транспорт дешевший, більш точні данні можна дізнатися уже на місці.

Середня ціна на проїзний квиток в Польщі:

  • Квиток на коротку поїздку (до 20 хв) – 3,40 ZL;
  • Одноразовий квиток – 4,40 ZL;
  • Квиток на одну добу – 15 ZL;
  • Квиток на 30 діб – 110 ZL;
  •  Квиток на 90 діб – 140 ZL.

Особливість польського громадського транспорту ще й в тому, що деякі квитки дійсні в різних видах транспорту (наприклад, деякі квитки діють не лише в автобусах, а й в трамваях чи метро). Ця інформація вказана на самому квитку.

Українці також мають знати деякі правила користування польським громадським транспортом. В Польщі заборонено палити в громадських місцях, зупинки відносяться до них. Якщо вас спіймають за палінням, то ви мусите заплатити штраф у розмірі 500 злотих. Не варто їздити в транспорті «зайцем», оскільки поляки уважно «виловлюють» таких людей. Контролери не мають спеціальної форми, тому легко маскуються серед пасажирів, проте в них є посвідчення. Якщо вас спіймають в транспорті без квитка, то потрібно сплатити від 140 до 180 злотих. Щоб уникнути неприємностей із громадським транспортом Польщі, треба заздалегідь купувати квитки й бути чесним.

Залишити відгук