Всі новини

Роль українців у зростанні ВВП Польщі
0 відгуків

Роль українців у зростанні ВВП Польщі

За підрахунками Національного банку Польщі та Варшавської школи економіки, кількість іммігрантів з України, які працюють в Польщі, почала помітно збільшуватися з 2014 року. І за п’ять років наші співвітчизники внесли вклад в зростання ВВП країни майже такий саме, як і поляки, які входять на ринок праці країни. Експерти hh.ua | grc дослідили, як змінювався попит на роботу в Польщі з боку українських пошукачів, на яку зарплату вони претендували та яку роботу шукали, повідомляє . Польща традиційно входить в ТОП-5 популярних серед українських пошукачів напрямів для роботи за кордоном. Так, згідно з опитуванням, яке проводилось серед користувачів порталу, третина респондентів мала досвід роботи у країнах ближнього зарубіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Чехія). А аналіз бази резюме, розміщених протягом 2019 року, показує, що 15% пошукачів шукають роботу саме в Польщу. При цьому кількість подібних CV неабияк змінилась за останні 5 років - у 2019 році їх було розміщено в 31 раз більше, ніж у 2014. Серед пошукачів, які цікавляться роботою у цій країні, найактивніші - представники профсфер ІТ, телеком, Топ-менеджмент, Маркетинг, Мистецтво, медіа, Адмін. персонал (перекладачі), Виробництво, Бухгалтерія, Транспорт, Туризм, ресторани, Управління персоналом. А от найпопулярніший запит щодо бажаної заробітної плати – у межах 14 300 грн. – 28 700 грн. Така вилка фігурує у кожному третьому резюме. Окрім того зустрічаються й побажання отримувати менше 14 300 гривень (24% резюме), від 28 700 до 43 100 гривень (18% резюме) тощо. Нагадаємо, що опитування, проведене серед користувачів порталу hh.ua | grc, показує, що більшість респондентів пов’язують виїзд за кордон з можливістю більше заробляти. Ще 39% респондентів зазначили варіант «Інше», де найчастіше фігурувало..

Докладніше
У Польщі зафіксували найнижчий рівень безробіття за останні 30 років
0 відгуків

У Польщі зафіксували найнижчий рівень безробіття за останні 30 років

Безробіття в Польщі в жовтні було на рівні 5,1 відсотка, тобто не змінилося від вересня, заявило Міністерства родини, праці і соціальної політики. Про це повідомляє "" з посиланням на  Віцеміністр Станіслав Швед повідомив, що наприкінці жовтня в усій Польщі було 841,9 тисячі безробітних. Порівняно з кінцем вересня – це на 9,3 тисячі осіб менше. Число непрацевлаштованих зменшилося в 14-ти воєводствах. Найбільше – в Сілезькому, Любуському, Лудзькому та Мазовєцькому. Кількість вакансій, які роботодавці виклали в управліннях праці, у жовтні перевищила 111 тисяч. Порівняно з вереснем, це зростання на 0,4 відсотка. "Я думаю, ці дані свідчать про добру або дуже добру ситуацію на ринку праці. Лідером із найнижчим рівнем безробіття надалі є Великопольща – 2,8 відсотка. На протилежному полюсі – Вармінсько-Мазурське воєводство – 8,6 відсотка. Тобто різниця між воєводствами зменшується", – сказав віцеміністр родини, праці і соціальної політики. Політик додав, що в жовтні рівень безробіття у Польщі був найнижчим за останні 30 років. За оцінками Нацбанку Польщі, українські кадри забезпечують 0,3-0,9% зростання ВВП країни щороку.

Докладніше
Українець, який рятував людей в аварії біля Щецина, став громадянином Польщі
0 відгуків

Українець, який рятував людей в аварії біля Щецина, став громадянином Польщі

Андрій Сироватський, який рятував людей в аварії біля Щецина, разом з родиною з рук Любуського воєводи отримав акт про надання польського громадянства. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на У трагічній аварії, яка трапилась на автостраді А6 біля Щецина 9 червня цьогоріч, Сироватський, який живе і працює у Польщі, ризикуючи власним життям, врятував декількох осіб. Коментуючи червневу подію, він сказав, що зробив те, що вважав своїм обов’язком. "За 100 м від себе я побачив великий вибух, а після нього – вогонь, вищий від вантажівки. Я побачив легковик з розбитим заднім вікном, у якому були діти. Як батько і чоловік, я повинен був їм допомогти", - сказав Сироватський, згадуючи трагічні події. Любуський воєвода Владислав Дайчак, який від імені президента Польщі Анджея Дуди вручив Сироватському і його родині акт про надання польського громадянства, зазначив, що всі пам’ятають цю трагічну подію. "Де загинуло 6 осіб, могло загинути більше. Завдяки тобі, Андрію, цьому вдалося запобігти, завдяки твоїй винятковій людській позиції, вдачі, шляхетності, ти показав своїм вчинком, що людське життя – це найбільша цінність", - сказав Дайчак. З 2016 року черкащанин Андрій Сироватський разом з дружиною Тетяною, дітьми – Олександрою та Дмитром, мешкають у Польщі.

Докладніше
Між Україною і Польщею відкриють ще один пункт пропуску?
0 відгуків

Між Україною і Польщею відкриють ще один пункт пропуску?

У вересні цього року Президент України Володимир Зеленський під час офіційного візиту до Польщі серед важливих економічних питань співпраці обговорить із керівництвом сусідньої держави можливість відкриття пункту пропуску «Лубня – Волосате». Про це у коментарі «» повідомив радник голови Закарпатської ОДА Сергій Гайдай, передає 0312.ua. «Учора, коли ми мали зустріч із польськими колегами, було обговорено головне питання – відкриття постійного пункту пропуску, у якому зацікавлені обидві сторони. У вересні за участі Президента України Володимира Зеленського відбудеться зустріч у Варшаві, де на рівні вищого керівництва двох держав обговорюватимуть і питання, яке стосується можливості відкриття такого пункту пропуску. Для нас важливо, щоб навіть у триденному режимі роботи – у п’ятницю, суботу та неділю – цей перехід отримав статус постійного… Це вже вдалий початок реалізації даного питання», – розповів посадовець. Сергій Гайдай наголосив, що тут не йдеться про відкриття автомобільного пункту пропуску, хоча не виключає курсування електромобілів, які не забруднюють навколишнє середовище. Нагадаємо, що у прикордонні України та Польщі в межах Закарпаття та Підкарпатського воєводства розташовані національні природні парки, а відтак, природоохоронні території. «Тут можна буде розвивати туристичну логістику, аби подорожні від пункту пропуску могли мандрувати Закарпаттям. Ми розуміємо, як тут живеться місцевому населенню, але впевнені, що з появою доріг і пункту пропуску ситуація відчутно зміниться на краще», – додав радник голови облдержадміністрації. Між найближчими населеними пунктами двох країн відстань у менш, ніж 10 кілометрів. З обох сторін є під’їзні дороги. Зацікавленість у розвитку українсько-польської прикордонної інфраструктури доводять дані Державної прикордонної служби України. Як повідомили «Сайту міста Ужгород» у прес-службі Чопського прикордонного загону, протягом 8-9 серпня 2019 року..

Докладніше
У Польщі на будівництві газопроводу загинув українець
0 відгуків

У Польщі на будівництві газопроводу загинув українець

У Польщі в п’ятницю на будівництві нового газопроводу загинув громадянин України. Про це повідомляє "" з посиланням на . Трагічний інцидент стався у місті Погурська Воля недалеко від Тарнува в Малопольському воєводстві. Під час будівництва нового газопроводу величезна труба вагою близько 10 тонн скотилася до розкопу, де був чоловік. Колеги-будівельники кинулись на допомогу чоловікові. Їм вдалось його витягнути, проте внутрішні травми виявились смертельними. Загиблий виявився 37-річним громадянином України. Поліція, прокуратура і Національна інспекція праці працювали на місці. Будівництво газогону "Погурська Воля – Твожень" передбачає прокладання приблизно 168 кілометрів нового газопроводу високого тиску, який буде проходити через околиці Тарнува, Казімежа-Вельку, Скалбмієж, Волбром, Олкуш аж до містечка Твожень у Сілезії.

Докладніше
Шведи втікають до Польщі за “спокоєм і нормальністю”?
0 відгуків

Шведи втікають до Польщі за “спокоєм і нормальністю”?

Міністр юстиції Швеції Морган Йохансон назвав "повною нісенітницею" слова депутатки Європарламенту від партії влади Польщі Беати Мазурек про те, що шведи нібито втікають до Польщі через іммігрантів. Про це повідомляє "" з посиланням на  "Шведи тікають зі своєї країни, щоб знайти спокій та нормальність у Польщі", - написала член PiS Мазурек у своєму Twitter 5 серпня, викликавши бурхливу реакцію у шведських медіа. За її словами, причинами "втечі" є: напади, посилення злочинності, зґвалтування, страх та "зони шаріату". І все це через мультикультуралізм та відкриті двері для іммігрантів, як стверджує Мазурек. До свого твіту Мазурек прикріпила матеріал Nasz Dziennik про шведів, які подають заяви на реєстрацію в Польщі. "Це тотальна нісенітниця. Потік міграції йде у зворотному напрямку. Понад 8000 поляків емігрувало до Швеції у 2017-18 роках", - відповів Морган Йохансон.  "Це втричі більше, ніж загальна кількість шведів, які мешкають у Польщі. Депутату слід радше запитати, чому стільки поляків тікає з Польщі", - додав він. , посилаючись на дані шведського статистичного відомства, повідомляє, що за останні роки Швецію покинуло трохи більше 1000 поляків. Однак 3817 поляків емігрували до Швеції.  Йохансон також зазначив, що депутатці слід розібратися з проблемою польських викрадачів автомобілів, які діють у Швеції.

Докладніше
У Польщі призначили дату парламентських виборів
0 відгуків

У Польщі призначили дату парламентських виборів

Президент Польщі Анджей Дуда 6 серпня підписав указ, згідно з яким вибори до парламенту країни відбудуться 13 жовтня. Про це в офіційному Twitter канцелярії президента, передає . Відповідно до Конституції Польщі, парламентські вибори призначаються президентом не пізніше як за 90 днів до закінчення 4 років від початку строку повноважень Сейму та Сенату. Анджей Дуда запропонував Державній виборчій комісії якомога швидшу дату парламентських виборів з 5-ти можливих варіантів. За його словами, він хотів би, щоб виборча кампанія була коротшою. «Це завжди період якогось політичного зіткнення, це його природа. Я думаю, поляки хочуть, щоб ця боротьба була меншою», - заявив Дуда в інтерв'ю Polsat News. За соціологічними опитуваннями, правляча у Польщі націонал-консервативна партія «Право і Справедливість» (PiS) перемагає на виборах, здобуваючи понад 41% голосів. На другому місці  - опозиційна «Громадянська коаліція» (25%), Newsweek.

Докладніше
Українець керував бандою, яка викрадала елітні автомобілі
0 відгуків

Українець керував бандою, яка викрадала елітні автомобілі

Генеральна прокуратура Польщі звинуватила 32 особи у створенні міжнародної злочинної організації. Серед них троє українців, один із яких керував угрупованням. Про це пише з посиланням на місцеві ЗМІ. Зазначається, що серед членів ОЗГ було двоє співробітників Бескидського відділу прикордонної служби в Перемишлі. "Прокурор встановив, що підсудні заволоділи 17 автомобілями класу "люкс", які були викрадені на території Німеччини і Швеції. Це були переважно нові авто, щойно зареєстровані, з малим пробігом. Після транспортування авто в Польщу здійснювалася зміна ідентифікаційних знаків, причому використовувалися VIN коди легально зареєстрованих у Росії й Україні авто цих самих марок. Згодом машини вивозили за східний кордон і продавали", – повідомила прес-секретар польської Генпрокуратури Єва Бялик.

Докладніше
Україна може поскаржитися Єврокомісії на Польщу
0 відгуків

Україна може поскаржитися Єврокомісії на Польщу

Польща значно скоротила квоти на перевезення для українського автомобільного транспорту. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна може звернутися зі скаргою до Європейської комісії на дії Польщі, якщо не вирішиться ситуація зі збільшенням квот на перевезення для українського автомобільного транспорту. Про це повідомляє  з посиланням на . «Я сподіваюся, що під час запланованої зустрічі президента України з президентом Польщі на початку вересня це питання (щодо квот на перевезення для українського транспорту, — Ред.) буде поставлене, і інтереси українських автоперевізників будуть захищені. Якщо це не подіє, ми готові звертатися до Єврокомісії, оскільки такими односторонніми діями польська сторона порушує Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом», — сказав міністр. Омелян зазначив, що польська сторона в 2019 році істотно знизила кількість двосторонніх дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів. За його словами, минулого року було 260 тис. договорів, а цього року лише 160 тис. «На жаль, неодноразові переговори не дали результату. Поляки однозначно заявляють, що вони захищають власний ринок», — додав Омелян. Раніше повідомлялося, що візит Володимира Зеленського до Польщі відбудеться 1 вересня.

Докладніше
У Польщі нарахували понад 200 тисяч українців, котрі мають дозволи на тривале проживання
0 відгуків

У Польщі нарахували понад 200 тисяч українців, котрі мають дозволи на тривале проживання

Кількість іноземців, які мають дійсні дозволи на довгострокове проживання у Польщі, зросла до 400 тисяч осіб, майже половину з них складають українці. Про це повідомляє з посиланням на дані Управління у справах іноземців Польщі, передає "". Так, кількість іноземців з дозволом на довгострокове проживання у Польщі протягом двох років збільшилася на 10 тисяч. Більшість іноземців приїжджають до Польщі в пошуках роботи. Десять найбільш представлених країн походження в даний час включають: Україна - 199 тисяч осіб, Білорусь - 23 тисячі, Німеччина - 21,3 тисячі, Росія - 12,2 тисяч, В'єтнам - 12,1 тисяч, Індія - 9,6 тисяч, Китай - 8,7 тисяч, Італія - 8,4 тисяч, Британія - 6 тисяч та Іспанія - 5,8 тисяч. За останні два роки найбільше зростання в групі іноземців з дійсним дозволом на проживання стосувалося українців - 72 тисячі осіб, білорусів - 9,5 тис., громадян Індії - 3,9 тис. осіб. та Грузії - 2,7 тис. осіб. Майже 56% іноземців - люди віком 20-39 років, приблизно 31% - в діапазоні 40-59 років і 10% - молоді люди віком до 20 років. Серед іноземців з довгостроковими дозволами на проживання у Польщі переважають чоловіки - 246,6 тис. (61%).

Докладніше