Всі новини

У Польщі заявили про проблеми з легалізацією трудових мігрантів
0 відгуків

У Польщі заявили про проблеми з легалізацією трудових мігрантів

У Верховній контрольній палаті Польщі заявили, що офіси воєводств не в змозі впоратися із напливом іноземців, які хочуть легалізувати своє перебування. Як повідомляє з посиланням на , про це йдеться в останньому звіті палати. "Причина — кадрові проблеми в офісах і недостатнє фінансування їх діяльності. Період легалізації перебування прибулих з-за кордону за чотири роки збільшився більш ніж у три рази — з 64 до 206 днів", - заявила прессекретар палати Ксенія Мачак. Перевірка порядку видачі дозволів на проживання і проїзних документів виявила порушення в 70% випадків. "Середній час розгляду у воєводських відомствах легалізації перебування іноземців систематично збільшувався та відрізнявся між окремими воєводствами. Наприклад, у 2018 році в Люблінському воєводстві це було 116 днів, а в Нижньосілезькому - 328 днів. Хоча, як правило, всі ці провадження мають бути закінчені протягом 90 днів", - пояснила речниця. У період з травня 2014 року по листопад 2018 року адміністративні суди воєводств винесли 115 рішень, що підтверджують бездіяльність або надмірну тривалість розглядів.

Докладніше
Польща скасувала робочі візи для українців
0 відгуків

Польща скасувала робочі візи для українців

Польща підтвердила офіційне право українців їхати в Польщу на роботу без візи. Польща скасувала робочі візи для українців. Про це повідомляє прикордонна служба Польщі на офіційному сайті , передає . Польща єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформлять додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування. Тепер ті, хто хотів би знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайти вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні над Віслою. Безвізовий українець у Польщі має право легально просити у держави про дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця. Паніка серед українських роботодавців розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати підписання безвізового режиму з ЄС, але тепер коли українці їдуть набагато дальше чим Польща в пошуках роботи, а в самій Польщі бракує “рук”. Тому недивно, що Польща пішла на такий крок, але кожен українець знає собі ціну тому обирає Польщу як країну для заробітку тепер набагато рідше. Що стосується українського ринку праці то тут ситуація дедалі гірша, середня зарплата коливається від 6500-7000грн./міс. Тепер знайти звичайного продавця без досвіду роботи приміром за 5000грн/міс. на практиці дедалі складніше. Якщо колись український роботодавець, обирав між спеціалістом і випускником ВНЗ, та схилявся до другого через менші витрати, то тепер навпаки але брак як спеціалістів так і випускників ВНЗ з кожним днем збільшується в геометричній прогресії. В українських роботодавців вихід один збільшувати зарплату та оптимізовувати виробництво, або закривати підприємство, адже..

Докладніше
Під час візиту в Україну президент Польщі заявив, що його країна з радістю прийматиме українських працівників
0 відгуків

Під час візиту в Україну президент Польщі заявив, що його країна з радістю прийматиме українських працівників

Події 1940-х років на Волині були етнічною чисткою, а не війною між Україною і Польщею, сказав президент Польщі Анджей Дуда під час візиту в селище Олика (Волинська область) на запрошення католицького Собору святих апостолів Петра і Павла, в зв’язку з 75-річчям Волинської трагедії. Про це повідомляє посилаючись на . “Ми хочемо підтримати Україну в реформах; ми хочемо, щоб Україна була безпечною державою. Державою, яке дивиться на захід, на Європу, а не на схід, звідки в Україну десятиліттями, а то й століттями приходить небезпека”, – сказав Дуда. За його словами, ніколи більше одна нація не повинна піднімати руку на іншу. Політик підкреслив, що біль через конфлікт є у обох сторін, оскільки були і “польські акції відплати”. Однак сказав, що втрати несумірні – “приблизно сто тисяч поляків і приблизно п’ять тисяч українців”. “Наші відносини повинні спиратися на правду, її треба визнати. Тут не може бути й мови про помсту, хоча є біль”, – заявив він. Польський президент вказав на впевненість в тому, що “вільна, незалежна, суверенна Польща, буде великим другом України”, зазначивши, що його країна з радістю прийме і українських туристів, і тих, хто їде на роботу. В цьому році виповнюється 75-та річниця Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків і українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України. Збройні конфлікти між поляками і українцями почалися під час Другої світової війни і тривали до 1947 року. Однак історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік і події на Волині, відомі як Волинська різанина, або Волинська трагедія. В інші роки вони відбувалися на Холмщині і в Закерзонні...

Докладніше
Перегонники перетворили польське село в смітник покинутих автомобілів. ФОТО
0 відгуків

Перегонники перетворили польське село в смітник покинутих автомобілів. ФОТО

Польське село Гребенне, яке межує з Україною повільно перетворюється на звалище покинутих автомобілів. За словами Томаша Баарта, що опублікував фотографії «автомобільного кладовища» в мережі Facebook, перегонщики кидають тут автомобілі навіть в разі невеликої поломки. Про це пише інтернет-видання . На знімках видно, що дороги і галявини біля будинків завалені десятками автомобілів. Деякі з них потребують ремонту, від частини залишився тільки остов, а інші візуально виглядають недоторканими. В основному, це різні моделі Volkswagen – від Polo до Passat, а також Ford, BMW, Audi і Honda. Баарт каже, що через контрабандистів цю територію щодня патрулюють прикордонниками і поліцією, але їх не цікавить незаконне звалище.

Докладніше
У Польщі працює мільйон українців, а в Україні виник дефіцит кадрів, – український міністр
0 відгуків

У Польщі працює мільйон українців, а в Україні виник дефіцит кадрів, – український міністр

На сьогодні у Польщі працює близько одного мільйона українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані лише 300 тисяч осіб. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає "". "Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ООС (обов'язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч", - сказав він. За словами чиновника, українці часто ігнорують страхування у Польщі. "Людей скеровують з України до Польщі, як у відрядження. Але як тільки там він отримує дозвіл на роботу, тут звільняють, і там він не страхується. Але оскільки він там страхові внески не сплачує, то страховий стаж йому не йде. Якщо повертається в Україну - він ні там не має права на пенсію, ні тут", - пояснив міністр. Через процес трудової міграції в Україні виникла проблема нестачі фахівців, зазначив він. "У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде брак кадрів, навіть некваліфікованих", - додав Рева. У процес сезонної трудової міграції залучені до 7 млн громадян України, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб, розповів урядовець. 

Докладніше
З України до Польщі запустять ще один потяг
0 відгуків

З України до Польщі запустять ще один потяг

Міністри інфраструктури України та Польщі Володимир Омелян та Анджей Адамчик домовилися створити робочу групу для запуску залізничного маршруту сполученням Люблін-Львів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. «До осені ми маємо визначитися із технічними деталями і вийти на оптимальне для обох країн рішення. Сподіваюсь, восени ми проведемо зустріч міністрів інфраструктури у Львові і підпишемо відповідну угоду про запуск залізничного маршруту Люблін-Львів», – заявив Омелян. Відзначається, що залізничне сполучення Київ-Перемишль за минулий рік користувалося великим попитом. Якщо у 2016 році ним скористалися лише 4 тис. пасажирів, то у 2017 році – 317 тис. Зазначимо, що маршрут поїзда «Інтерсіті+» Київ-Перемишль було відкрито 23 грудня 2016 року. Крім того, сторони підписали міжурядову угоду про утримання дорожніх прикордонних мостових об’єктів на українсько-польському кордоні.

Докладніше
У Польщі українським студентам допоможуть із пошуком роботи
0 відгуків

У Польщі українським студентам допоможуть із пошуком роботи

У Польщі створили проект "EdWork", який допоможе українським студентам знайти легальну роботу в країні.  Він передбачає пошук тимчасового і постійного заробітку для іноземних студентів, котрі навчаються в Польщі та для студентів іноземних закладів вищої освіти, повідомляє . "У Польщі стартує проект "EdWork", що допоможе студентам з України, Білорусі, Молдови та Росії знайти легальну роботу у країні", - йдеться у повідомленні.  Наразі вже є робота для 850 іноземних студентів на літо. "Наші партнери, серед яких великі польські та іноземні фірми, зокрема, зі сфери послуг, харчової промисловості та логістики, вже заявили про готовність працевлаштувати 850 студентів зі Східної Європи на період літніх канікул", - наголосив президент Групи EWL Анджей Коркус. Усі питання щодо легалізації перебування в Польщі, влаштування на роботу, забезпечення житлом, вирішуватимуть організатори проекту. "Участь у програмі безкоштовна. На початковому етапі проект триває від 1 до 3 місяців - тобто якраз у період літніх канікул. Далі ми передбачаємо можливість знайти молоді зі Східної Європи роботу в Польщі, сумісну з навчанням в польських вишах", - сказав ініціатор проекту, уповноважений з інтернаціоналізації вищої освіти Парламенту студентів Польщі Кірил Салата. Більш детальна інформація про "EdWork" знаходиться на проекту. Зареєструватися можна на сайті . Проект проходить під патронатом Парламенту студентів Польщі, а стратегічним партнером є Група EWL - одна з найбільших польських компаній, яка займається працевлаштуванням іноземців в Польщі. Нагадаємо, що в Польщі на початку 2018 року було понад 72 тис. іноземних студентів з приблизно 160 країн, найбільше - з України та Білорусі. За словами міністра науки і вищої освіти Польщі, віце-прем'єр-міністра Ярослава Ґовіна, в 2020 році ця цифра може зрости до 100 тис.

Докладніше
Новий міністр відклав будівництво “стіни” на кордоні Польщі з Україною
0 відгуків

Новий міністр відклав будівництво “стіни” на кордоні Польщі з Україною

Новопризначений міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановський наразі не бачить сенсу в будівництві загороди на кордоні з Білоруссю та Україною з метою боротьби проти АЧС. Він заявив, що Варшава чекає на фахову оцінку Європейської агенції безпеки харчової продукції (EFSA), виходячи з якої, прийматиме остаточне рішення щодо того, чи ця загорода будуватиметься, інформує власний кореспондент . “Рішення (з приводу будівництва загороди — ред.) не прийнято...Я зараз не бачу в цьому сенсу. Якщо зараз хтось мене переконає, що в цьому є сенс, то я підтримуватиму її будівництво, але поки що не бачу в цьому великої потреби”,- зазначив Ардановський. Він повідомив, що Польща звернулася до EFSA, аби ця європейська інституція дала свою фахову оцінку, чи загорода буде ефективною протидією для поширення АЧС. Міністр зазначив, що Варшава чекає на відповідь, від якої залежатиме остаточне рішення у питанні будівництва загороди. Нагадаємо, президент Польщі наприкінці грудня минулого року підписав спецзакон про боротьбу з АЧС, який передбачає, зокрема, і будівництво загороди довжиною понад 1 тис. кілометрів на кордоні з Білоруссю та Україною. Вартість її будівництва упродовж 2018-2021 років мала б становити 130 млн злотих (35 млн дол.). При цьому в перший рік функціонування кошти її утримання та обслуговування мали б сягнути 190 млн злотих (понад 51 млн дол.). Загалом, у Польщі з 2014 року зафіксовано 128 вогнищ АЧС, при цьому чотири останні — на цьому тижні. Крім того, за цей час хворобу АЧС виявлено у понад 2,2 тис. диких кабанів поблизу польсько-білоруського кордону, а також в околицях Варшави. Ардановського було призначено міністром сільського господарства Польщі кілька днів тому. Попередній міністр Кшиштоф..

Докладніше
Стало відомо, скільки українців працюють і навчаються в Польщі
0 відгуків

Стало відомо, скільки українців працюють і навчаються в Польщі

У Польщі на сьогодні проживають, працюють і навчаються 2 мільйони українців. Про це повідомив посол Польщі в Україні Ян Пєкло, передає . "2 млн українських громадян, які працюють, проживають і навчаються в Польщі", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві. При цьому Я.Пєкло наголосив, що трудова міграція є корисним явищем не лише для Польщі, а й для України. "Українці пересилають заощадження своїм сім'ям в Україну. Згідно з оцінками, за минулий рік із Польщі в Україну було переказано майже 100 млрд грн", - додав польський дипломат.

Докладніше
Українці скуповують землю в Польщі
0 відгуків

Українці скуповують землю в Польщі

Торік українці отримали 134 дозволи на придбання земельних ділянок у Польщі, повідомили в міністерстві внутрішніх справ сусідньої держави. Всього 2017-го іноземцям видали 224 дозволи. Вони купили 270 ділянок загальною площею майже 23 га, повідомляє . Щоб купити землю в Польщі, громадяни країн, що не є членами Євросоюзу, повинні отримати дозвіл міністерства внутрішніх справ. — Переважно купують землі сільськогосподарського призначення. Вони користуються попитом через сприятливі умови ведення бізнесу в Польщі, — каже аналітик Максим Пархоменко. — У сусідній країні ціни на 20–50 відсотків вищі. Сот­ка землі в передмісті Кракова коштуватиме $600. На вартість впливає розташування ділянки. У Польщі працюють майже 2 млн українців.

Докладніше