Всі новини

Громадянами Польщі за десять років стали майже 15000 українців
0 відгуків

Громадянами Польщі за десять років стали майже 15000 українців

У період з 2008 до 2017 року громадянство сусідньої Польщі отримали 14 902 українця. Про це заявили в Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації Польщі на запит . Так, у 2008 році 579 українців отримали громадянство РП, і з кожним роком ця кількість збільшувалося. Протягом останніх трьох років громадянство Польщі щорічно отримували понад дві тисячі українців: у 2015 році - 2012 осіб, в 2016 - 2096, у 2017 - 2415 громадян. Як видно, зростання кількості шукачів громадянства в Польщі спостерігалося і до отримання безвізового режиму з ЄС влітку 2017 року. Всього ж на сьогоднішній день документи на тимчасове (до трьох років) або постійне проживання в Польщі мають понад 150 тисяч громадян України.

Докладніше
Польща готує перегляд міграційної політики
0 відгуків

Польща готує перегляд міграційної політики

Польська економіка минулого року зросла на 4,6% і за прогнозами не знижуватиме темпів. А отже, все більше й більше потребуватиме нових робочих рук. Політика сприяння народжуваності та активізації безробітних не в змозі найближчими роками задовольнити цей попит, а тому Варшава мусить запрошувати мігрантів. Якщо чотири роки тому іноземці мали близько 140 тис. різного типу дозволів на проживання, то у березні 2018-го ця цифра перевищувала 300 тис, пише . А кількість дозволів, виданих українським мігрантам, зросла втричі і сьогодні сягає 150 тис. Ще більше громадян України перебуває на терені Польщі на підставі віз або безвізового режиму. Польські урядовці часто підкреслюють, яким викликом для них є міграція з сусідньої країни, озвучуються цифри навіть у 2 млн українських іммігрантів. Проте вже понад рік Польща не має концепції міграційної політики, тобто документа, який би відповідав на запитання, яких мігрантів країна хоче приймати, в якій кількості, кого заохочуватиме залишатися, як відбуватиметься процес інтеграції. Попередню концепцію, над якою кілька років працювали урядові та громадські експерти, у грудні 2016-го викинув на смітник міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак. Тоді політик заявив, що імміграційна криза ЄС та посилений потік мігрантів з України вимагають створити нову стратегію, котра б дозволяла краще подбати про безпеку польських громадян. Рік тому спеціальна група для розробки нової міграційної політики була створена при Міністерстві інвестицій і розвитку. 29 березня міністр Єжи Квецинський представив її напрацювання, котрі уряд Польщі схвалив у вигляді Соціально-економічних пріоритетів міграційної політики. Детальна концепція з'явиться у червні, проте вже зараз можна сказати: ідеї польських урядовців не відповідають реаліям ринку праці та змінам, внесеним до законодавства. Однією рукою..

Докладніше
ТОП-10 спеціальностей, які гарантують хорошу роботу в Польщі
0 відгуків

ТОП-10 спеціальностей, які гарантують хорошу роботу в Польщі

Вирушаючи у Польщу нанавчання, молоді люди задаються питанням, як обрати майбутню професію правильно. Адже освіта в Польщі повинна принести не тільки високу кваліфікацію випускнику, але й надати можливість працевлаштуватись на цікаву, добре оплачувану роботу, щоб забезпечити своє майбутнє. Спеціалісти польсько-української освітньої програми "ОсвітаПоль" підготували перелік 10 найзатребуваніших спеціальностей, які приносять стабільно високий рівень доходу, – повідомляє . - Фінансова освіта в Польщі. Кожна польська компанія потребує фінансистів, це вважається дуже перспективним напрямком. Випускник з економічною освітою може розраховувати на стартову зарплатню у 3 000 злотих (690 €). У більшості університетів доступні спеціальності фінансового напрямку, рік навчання обійдеться вам від 3 300 злотих (760 €). - Юридична освіта. Навчання в Польщі на спеціальності Право не роздільне, тому триває 5 років. Вартість навчання у престижних польських університетах може становити від 4 800 злотих на рік (1115 €), проте перед молодими людьми, які отримали диплом з юриспруденції, відкриті вакансії від 3000 злотих на місяць (700 €). Середній дохід юристів становить близько 10 000 злотих на місяць (2300 €). - Інформатика. Для даної спеціальності достатньо мати диплом бакалавра, і безробітнім ви точно не залишитесь. Ціна навчання починається від 3 800 злотих на рік (880 €). Спеціалісти можуть розраховувати на легке працевлаштування з оплатою від 6000 злотих на місяць (1400 €). - Математичний напрямок. Вивчати математику можна у політехнічних університетах, де на рік потрібно буде сплачувати від 4400 злотих (1000 €). Проте, отримавши диплом, ви зможете розраховувати на зарплатню від 2500 злотих на місяць (580 €) у різних аналітичних компаніях та наукових центрах. - Інженерія. На трудовому ринку Польщі спостерігається..

Докладніше
Борщовий набір в Україні у рази дорожчий, ніж у Польщі
0 відгуків

Борщовий набір в Україні у рази дорожчий, ніж у Польщі

Овочі борщового набору в Україні у декілька разів дорожчі, ніж у Польщі. Про це у коментарі повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. “Якщо порівняти гуртові ціни на овочі борщового набору в Україні та Польщі, то з’ясовується, що у нас вони коштують у рази більше (за деякими позиціями)”, — повідомив Дорошенко. Так, за результатами порівняння цін на ринку “Столичний” та на ринку “Броніше”, на сьогодні: - буряк у Варшаві коштує 5,70 грн, у Києві — 11 грн (майже у 2 рази дорожче); - капуста у Варшаві — 3,10 грн, у Києві — 8 грн (майже утричі дорожче); - картопля у Варшаві — 3,90 грн, у Києві — 4,30 грн (на 10-15% дорожче); - цибуля у Варшаві — 4,70 грн, у Києві — 5 грн. Серед овочів борщового набору дешевшою в Україні, за словами експерта, є лише морква, у Польщі вона коштує 11,40 грн, у нас — 10 грн. “З огляду на це, напередодні Великодня, та і загалом, говорити про подорожчання не доводиться, оскільки дорожчати вже немає куди”, — додав Дорошенко. Він також уточнив, що якщо пройтись по інших овочах, то різниця також буде значною. Наприклад, броколі, у Києві коштує в два рази дорожче, ніж у Варшаві. “Вони заробляють у п’ять разів більше, і платять в рази менше. Ми робимо порівняння українських цін з польськими вже близько року. Раніше різниця постійно скорочувалась, але зараз вона збільшується, за рахунок того, що у Польщі значна кількість продукції вже є дешевшою, ніж в Україні”, — звернув увагу експерт.

Докладніше
У Польщі побудують швидкісне шосе до українського кордону
0 відгуків

У Польщі побудують швидкісне шосе до українського кордону

Генеральна дирекція національних доріг Польщі анонсувала будівництво швидкісного автошляху S12 до українського пункту пропуску «Ягодин». Про це на сайті установи, передає . Нова дорога буде мати 4 смуги — по 2 в кожен бік та з'єднає польське місто Пяскі Свідницького повіту з Дорогуськом, що неподалік пункту пропуску «Ягодин». В державному Укравтодорі в свою чергу також анонсували , що планують провести реконструкцію швидкісного шосе автомобільної дороги М-07 з Ковеля до пункту пропуску.

Докладніше
Глава Католицької Церкви у Польщі у великодній проповіді згадав українських заробітчан
0 відгуків

Глава Католицької Церкви у Польщі у великодній проповіді згадав українських заробітчан

Архієпископ Станіслав Ґондецький побажав, щоб сила воскресіння «перемогла ненависть і війни в Україні, Іраку, Сирії». Про це повідомляє . Голова Єпископської Конференції архієпископ Станіслав Ґондецький привітав християн з Пасхою за посередництвом соцмережі. У відео-записі архієпископ нагадав, що тілесне воскресіння Ісуса це основна правда віри. Голова Єпископської Конференції побажав усім, щоб Ісус Христос був присутнім в їхньому житті. Зокрема побажав цього землякам у світі та «українцям, які працевлаштовуються в нас здалека від своїх рідних». У привітанні з нагоди Пасхи архієпископ Ґондецький просить Господа про мир в Україні, Сирії та Іраку і Африці, бажає, «щоб сила воскреслого Ісуса Христа перемогла ненависть, насильство та війни в Україні, Іраку, Сирії та багатьох містах Африки».

Докладніше
Понад 70% українців у Польщі не працюють на задекларованій роботі
0 відгуків

Понад 70% українців у Польщі не працюють на задекларованій роботі

Понад 70% українців, які отримували дозвіл на роботу в Польщі, працюють або в іншій країні Шенгену, або на іншій незадекларованій роботі. Такі цифри наводить реєстр зайнятості іноземців Міністерства родини, праці і соціальної політики, повідомляє з посиланням на газету "". Згідно з інформацією, з 1 січня 2018 року польські роботодавці видали близько 240 тисяч заяв про намір найняти іноземців. Найбільше цих дозволів видали для українців і лише невелику частину – для білорусів. Однак реально працювати почали лише третина - 74 тисячі осіб. Це є очевидною ознакою того, що, незважаючи на жорсткість критеріїв для роботодавців, які повинні інформувати про працевлаштування іноземців, вони продовжують зловживання. Зокрема, польські працедавці подають до центру зайнятості декларацію, що вони хочуть найняти на роботу іноземців. Це стає підставою для видачі іноземцям робочих віз, які пізніше замість роботи в Польщі їдуть в інші країни Шенгену або працюють на іншій не задекларованій роботі. "Це свідчить про використання заяв і дозволів на роботу тільки для отримання візи для іноземця з метою перетину кордону і входу на територію Польщі і, відповідно, в Шенгенську зону", - пояснюють у Верховній контрольній палаті Польщі. На шахрайстві з візами заробляють злочинці. Українці платять злочинним групам 600 злотих, щоб отримати візу. Припускаючи, що близько 150 тисяч цьогорічних декларацій про найм на роботу іноземців могли бути фіктивними, за три місяці злочинці могли заробити 90 млн злотих. За даними видання, шахрайство з візами – це проблема, з якою Польща бореться з 2012 року, коли було введено спрощену процедуру найму працівників зі Сходу.

Докладніше
На в’їзді в Україну з Польщі утворилися черги з сотень машин
0 відгуків

На в’їзді в Україну з Польщі утворилися черги з сотень машин

На в’їзді в Україну з Польщі напередодні Великодня утворилися черги. У пунктах попуску перебувають сотні транспортних засобів. Про це повідомляє з посиланням на Держприкордонслужбу України. Станом на 11:00 перед пунктом пропуску «Ягодин» накопичилось близько 600 транспортних засобів на в’їзд в Україну. Перед пунктами пропуску «Шегині» та «Краковець» у черзі стоять приблизно по 300  легкових автомобілів. З української сторони черг немає в усіх пунктах пропуску. «Значна кількість громадян України, які працювали за кордоном або перебували за межами країни з метою навчання, повертаюся на великодні свята додому», — пояснили у відомстві. Подорожуючих закликали планувати поїздки та уточнювати дані про ситуацію на основних пунктах пропуску на сайтах та .

Докладніше
Українцям у Польщі все більше загрожують злочини на національному ґрунті
0 відгуків

Українцям у Польщі все більше загрожують злочини на національному ґрунті

— Ми маємо справу з найбільшим протягом останніх десятиліть потоком іммігрантів, особливо з України. Це виклик, серед іншого, для захисту ринку праці, — вважає речник громадянських прав Польщі Адам Боднар. Він додав, що це пов’язано також з все більшою загрозою злочинності на національному ґрунті. Об’єднання українців у Польщі опрацювало звіт про ситуацію української меншини над берегами Вісли. Він презентує ставлення польського суспільства до української меншини та українських іммігрантів, повідомляє з посиланням на . В основі звіту — загальнодоступні матеріали, наукові публікації, виступи публіцистів та політиків у електронним засобах масової інформації, друкованих мас-медіа, а також на радіо та телебаченні. Згідно з дослідженням, українцям — як представникам національної меншини у Польщі, так і громадянам України, котрі живуть над Віслою — все більше загрожують злочини мотивовані нетерпимістю на ґрунті національності. Цій проблемі, зокрема, була присвячена дискусія, що відбулася у середу в офісі речника громадянських прав (омбудсмена) Польщі у Варшаві. Учасники зустрічі обговорили, серед іншого, проблеми злочинів на ґрунті нетерпимості до українців у Польщі, історичної пам’яті та трудових прав іммігрантів. Як сказав речник громадянських прав Адам Боднар, «все більший потік ненависницьких коментарів» в Інтернеті та ЗМІ пов’язаний з історичною політикою обох держав, яку «часто використовують для розвитку напруженості». — Важке минуле між польським та українським народом, на жаль, впливає на розвиток взаємин між людьми. Це позначається на проблемах, пов’язаних з поширенням мови ненависті та злочинів на ґрунті ненависті, — вважає Боднар. Як сказав голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, неприхильність до громадян України випливає, зокрема, з тез, що нібито у цій країні «розвивається фашизація, бандеризація і вона вороже..

Докладніше
У Польщі готують нову міграційну політику
0 відгуків

У Польщі готують нову міграційну політику

Уряд Польщі схвалив «Соціально-економічні пріоритети міграційної політики», а до середини року планує представити комплексний проект нової міграційної політики країни. Про це повідомляє «», посилаючись на . «Уряд готує нову міграційну політику. Прийняті пріоритети, яким буде план дій уряду в цій галузі», – оголосив міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський. «Польща розвивається добре і зарплати на польському ринку зростають. У нас з’явилися мігранти-робітники. Настав час створити серйозну основу для добре організованої міграційної політики», – додав Квєцінський. У схвалених «Соціально-економічних пріоритетах міграційної політики» відображені проблеми та пріоритети польської економіки. Документ передбачає, що нова міграційна політика Польщі повинна адаптуватися до пріоритетів ринку праці, зосередитись на залученні трудових ресурсів з-за кордону у галузях, де є потреба в цьому, та реагувати на потреби іноземців і польських громадян, які проживають за кордоном, в тому числі репатріантів, щоб спонукати їх повернутися додому.

Докладніше