Всі новини

У Польщі внесли зміни до процедури видачі віз
0 відгуків

У Польщі внесли зміни до процедури видачі віз

З'явилось попередження для волинян щодо зміни у правилах працевлаштування іноземців у Польщі та видачі віз. У зв’язку із набуттям чинності від 1 січня 2018р. Розпорядження Міністра Внутрішніх Справ та Адміністрації від 13 жовтня 2017р., що змінює Розпорядження в справі віз для іноземців від 05 травня 2014р. (Dz. U. 592), змінюються символи на візах, що містять інформацію про мету перебування на території Республіки Польща, - повідомляє з посиланням на у Луцьку. Вище вказані зміни особливо стосуються віз з метою виконання праці: Символом „05a” будуть позначатися візи, видані з метою виконання праці протягом періоду, що не перевищує 6 місяців протягом наступних 12 місяців („короткотермінові роботи”), на основі внесеної до реєстру заяв заяви –доручення на виконання праці іноземцем. Символом „05b” позначатися будуть візи, видані з метою виконання робіт, про які йдеться у ст. 88, п. 2 Закону від 20 квітня 2004р. Про промоцію працевлаштування та інститути ринку праці. (Dz.U. z 2017r. poz. 1065, 1292, 1321,1428,1543), протягом періоду, що не перевищує 9 місяців протягом календарного року на основі формуляру-підтвердження внесення заяви до реєстру заяв щодо виконання сезонних робіт. Символом „06” позначатися будуть візи видані з метою виконання інших видів робіт, аніж зазначені в ст. 60, п. 1, п.п 5, 5а Закону (для власників дозволів на виконання робіт на території Республіки Польща). Додатково Розпорядження передбачає розміщення на візах символу „17a” у випадку віз, виданих з метою приїзду на територію Республіки Польща у якості члена найближчої родини громадян, що перебувають у Польщі на основі дозволу на постійне перебування, отриманого на основі Карти Поляка. Необхідність змін символів на візах з метою працевлаштування..

Докладніше
У Польщі затримали українців із контрабандою сигарет у понад ₴1 млн
0 відгуків

У Польщі затримали українців із контрабандою сигарет у понад ₴1 млн

У вівторок, 23 січня, на пункті пропуску в Медиці співробітники Прикордонної служби затримали автомобіль Volkswagen на литовських номерах в багажнику якого виявили незаконну партію сигарет без акцизу. Їх ввозили до Польщі троє громадян України, у прес-службі Прикордонної служби Польщі, передає . Як зазначається, правоохоронці також обшукали гаражне приміщення у власника затриманого автомобіля і знайшли у ньому додаткову контрабанду та пневматичну зброю. У дворі гаражу стояв ще один автомобіль - Volkswagen Golf. У ньому також виявили приховані контрабандні сигарети. За рішенням місцевого прокурора знайдену пневматичну зброю правоохоронці вилучили і передали на експертизу. Трьох українців (один з яких вже реєструвався прикордонною службою за фінансові махінації) та поляка - власника ділянки, на якій стояв гараж - звинуватили у вчиненні фінансових правопорушень. Також повідомляється, що затримані зловмисники не визнали своєї провини. Слідство у даній справі трива, прикордонники становлюють подальші обставини злочину.

Докладніше
Українці вивезли з Польщі товарів на понад 2 млрд злотих
0 відгуків

Українці вивезли з Польщі товарів на понад 2 млрд злотих

У самому лише Підкарпатському воєводстві протягом 2017 року польсько-український кордон перетнуло 13,5 млн людей. Рух на прикордонних переходах між Польщею та Україною у 2017 році був більшим, ніж торік. Українці вивезли з Польщі товари на понад 2 млрд злотих, - повідомляють з посиланням на «Rzeczpospolita». У самому лише Підкарпатському воєводстві протягом 2017 року польсько-український кордон перетнуло 13,5 млн людей. «Це рекорд і на мільйон більше, ніж 2016 року», - говорить майор Ельжбєта Пікор, речниця Бескидського відділу Прикордонної служби Польщі. 2017 року на цій ділянці кордону побито й інший рекорд – кількості осіб, пропущених через кордон протягом доби. В середньому прикордонники пропускають 36 тис. осіб на добу, а 23 грудня їх було аж 58 тисяч.  Протягом останніх кількох років можна зауважити тенденцію, що іноземці охоче купують товари у Польщі та вивозять їх в рамках процедури TAX FREE. Якщо ще 2013 року загальна вартість таких товарів у Підкарпатському воєводстві сягала 1,286 млрд злотих, то минулого року ця сума сягнула вже 2,364 млрд злотих.

Докладніше
Торік міжнародний захист у Польщі отримали 276 українців
0 відгуків

Торік міжнародний захист у Польщі отримали 276 українців

У 2017 році 5 тисяч іноземців попросили у Польщі надати їм міжнародний захист. Статус біженця або іншу форму захисту отримали 520 осіб, в основному – українці, росіяни та громадяни Таджикистану. Про це розповіли в Управлінні з питань іноземців, – повідомляє "". Зі слів речника Управління з питань іноземців Якуба Дудзяка, критеріям надання однієї з форм міжнародного захисту відповідали, передусім, громадяни: України (276 осіб), Росії (87 осіб) та Таджикистану (35 осіб). Крім того, 227 іноземців отримали дозвіл на толерантне перебування або згоду на перебування з гуманітарних причин (так званий національний захист). Дудзяк відзначив, що трохи більше половини іноземців (57 %) подали клопотання вперше. Одна заява стосувалася в середньому двох осіб, натомість у випадку громадян Росії – трьох осіб. Приблизно половина іноземців у заявах – це діти. Головні форми міжнародного захисту – це статус біженця та додатковий захист. Іноземцю надають міжнародний захист, якщо у країні його походження йому загрожує переслідування або існує ризик втрати життя і здоров'я. Це питання у Польщі регулює закон про надання іноземцям захисту на території Республіки Польща. Торік негативні рішення отримали 2,1 тис. іноземців, а 3 тис. проваджень було припинено (53 %). Так відбувається у ситуації, якщо іноземець не зацікавлений у продовженні процедури у Польщі і покидає країну (найчастіше виїжджаючи до країн Західної Європи). Майже 80 % випадків припинення проваджень стосувалися заявників з Росії.

Докладніше
У Польщі злякалися туберкульозу з України
0 відгуків

У Польщі злякалися туберкульозу з України

Щороку понад сім тисяч людей в Польщі дізнаються, що вони хворі на туберкульоз. Експерти побоюються, що ця кількість може різко зрости у зв'язку з епідемією туберкульозу в Україні. Зростання кількості хворих на туберкульоз на Донбасі може мати небезпечні наслідки для Польщі. Про повідомляють польські ЗМІ, пише в понеділок, 22 січня. Як зазначає ЗМІ, щороку більше семи тисяч людей в Польщі дізнаються, що вони хворі на туберкульоз. Польські експерти побоюються, що ця кількість може різко зрости у зв'язку з епідемією туберкульозу в Україні, звідки в Польщу прибуває все більше працівників. Звіт Польської гуманітарної групи показує, що ризик заразитися туберкульозом в Україні в шість разів більший, ніж в Польщі. Польські лікарі однак заспокоюють, що ситуація в Україні не настільки серйозна, щоб вводити якісь радикальні обмеження на кордоні. "На сьогоднішній день немає жодної потреби, і зрештою, це було б дуже важко логістично, проводити скринінг громадян України на кордоні. Ситуація щодо українців не така вже й погана, тобто немає жодної потреби закрити кордони і перевіряти людей при в'їзді в країну", - зазначив директор Головної санітарної інспекції Польщі Марек Пособкевич. Нагадаємо, раніше в Україні констатували епідемію туберкульозу.

Докладніше
Українських заробітчан у Польщі менше мільйона — Клімкін. ВІДЕО
0 відгуків

Українських заробітчан у Польщі менше мільйона — Клімкін. ВІДЕО

МЗС України оцінює кількість українців, які працюють у Польщі, менше, ніж в один мільйон осіб. Про це сьогодні заявив очільник МЗС України Павло Клімкін, передає . "Зараз ми оцінюємо кількість українців у Польщі дещо менше, ніж один мільйон", - заявив мінстр. Він розповів, що МЗС розробляє з Єврокомісією та Європейським інвестиційним банком план широкої програми мікрокредитів і мікрогрантів для малого і середнього бізнесу, що допоможе створити робочі місця в України та запобігти відтоку робочої сили до країн ЄС. "Зараз маємо ситуацію, коли не тільки західні регіони, а й південні і центральні регіони теж реально страждають від того, що українці виїжджають", - заявив Клімкін. https://youtu.be/UKXDbssxPFs

Докладніше
З Любліна депортують понад 60 українських нелегалів
0 відгуків

З Любліна депортують понад 60 українських нелегалів

Прикордонна служба Польщі виявила, що одне з агентств тимчасової зайнятості у Любліні нелегально працевлаштувало 63 іноземців, зокрема 62 громадян України. Про це повідомило «» з посиланням на місцеву агенцію PAP. Як йдеться у повідомленні, усі вони повинні покинути територію Польщі, а проти власника фірми до суду направлена відповідна позовна заява. Йому загрожує штраф до 30 тис. злотих. «В результаті перевірки затримано загалом 63 іноземців, зокрема 62 громадян України та одного громадянина Молдови, котрі були працевлаштовані без необхідних дозволів та договорів одним з люблінських агентств тимчасової зайнятості», – повідомив речник Надбужанського відділу Прикордонної служби Даріуш Сєніцький. Працівники з України та Молдови, яких працевлаштувало агентство, займалися фізичною працею в одній з фірм на теренах Любліна. Прикордонна служба не розкрила інших подробиць щодо незаконно працевлаштованих іноземців. У зв’язку з незаконним виконанням праці, Прикордонна служба видала адміністративні рішення щодо іноземців, що наказують їм покинути територію Польщі. «Щодо працедавця та найнятих ним іноземців до суду будуть скеровані позовні заяви. Власнику агентства праці за незаконне доручення виконання роботи іноземцям загрожує штраф у розмірі до 30 тис. злотих», – додав Сєніцький. За інформацією Міністерства родини, праці та соціальної політики, в останні роки працевлаштування іноземців у Польщі постійно збільшується. За статистикою, на кінець 2017 року воєводи у Польщі видали приблизно 250 тисяч дозволів на роботу для іноземців з так званих третіх держав (з-поза меж ЄС, тобто України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та Росії). Крім того, у 2017 році повітові управління праці зареєстрували приблизно 1,8 млн заяв про намір доручити виконання роботи іноземцям, що дозволяє їм працювати впродовж 6 місяців протягом одного року. З..

Докладніше
Безвізовим режимом для поїздок в Польщу торік скористалося майже 1,3 млн українців
0 відгуків

Безвізовим режимом для поїздок в Польщу торік скористалося майже 1,3 млн українців

У рамках безвізового режиму у 2017 році до Польщі в’їхали 1,27 млн громадян України. Про це повідомляє «», цитуючи відповідь на свій запит до польської прикордонної служби. «У напрямку в’їзду до Польщі (на кордонах з усіма сусідами) Прикордонна служба перевірила загалом 18,2 млн іноземців. При цьому, на кордоні з Україною – 10,4 млн осіб, з них 10 млн є громадянами України. У рамках МПР до Польщі в’їжджало 4,23 млн громадян України, а у рамках безвізового руху – 1,27 млн осіб», – зазначають у Прикордонній службі Польщі. На в’їзд та виїзд з Польщі на кордоні з Україною польські прикордонники торік перевірили 2,14 млн поляків, понад 148 тис. громадян Молдови, понад 121 тис. німців, 87 тис. румунів, понад 51 тис. литовців, 39 тис. чехів, майже 24 тис. громадян Латвії, а також майже 24 тис. громадян Росії. Прикордонна служба не впустила до Польщі 72 тис. іноземців, з яких 29,7 тис. (41,2%) є українцями. Основними причинами відмови у в’їзді до Польщі є відсутність належних документів, які обґрунтовують мету й умови перебування в Польщі, відсутність актуальної візи чи іншого документу, що дозволяє перебувати в Польщі, недостатня кількість коштів, необхідних для перебування, транзиту через територію Польщі чи повернення іноземця додому. На так званому «зеленому» кордоні з Україною польські прикордонники торік затримали понад 160 громадян третіх країн (які не належать до ЄС), на кордоні з Білоруссю – 21 особу, з Росією – 4.

Докладніше
МАУ запускає рейси до Кракова перед Новим роком
0 відгуків

МАУ запускає рейси до Кракова перед Новим роком

Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" з 26 грудня починає виконувати рейси за маршрутом Київ-Краків. Така інформація міститься в системі бронювання МАУ, передає . До 7 січня рейси будуть виконуватися 6 разів на тиждень, а після цього - щодня. У самій авіакомпанії медіа-порталу підтвердили, що новий рейс до Польщі дійсно буде запущений. Польоти з Борисполя до Кракова будуть виконуватися літаками Embraer 145. Стартувати з Борисполя рейси будуть о 20:40, приліт до Кракова - о 21:25. Вильоти з Кракова заплановані на 5:30, прибуття до Києва - 8:10. Нещодавно МАУ отримала дозволи на регулярні польоти в чотири регіональні аеропорти Польщі: Краків, Гданськ, Познань, Вроцлав. Відповідне рішення прийняла 30 листопада Комісія Державіаслужби з видачі призначень на експлуатацію повітряних ліній. Раніше президент МАУ Юрій Мірошников заявляв, що регіональна польська програма покликана збільшити транзитний пасажиропотік української авіакомпанії. Зараз авіакомпанія Wizz Air літає з аеропорту Київ (Жуляни) в Катовіце, цей аеропорт знаходиться за 80 км від Кракова. Нещодавно компанія Ryanair заявила про свою відмову від виходу на український авіаринок. Ірландська компанія звинуватила керівників аеропорту "Бориспіль" у лобіюванні інтересів одного перевізника - МАУ, через якого нібито і не вдалось домовитись. Як очікувалося, Ryanair мав літати з Києва у Лондон, Манчестер, Стокгольм і Ейндговен. А рейси зі Львова мали бути до Ейндговена, Лондона, Берліна, Вроцлава, Меммінгена, Кракова та Будапешта.

Докладніше
Глава МЗС розповів, як “українські біженці” рятують економіку Польщі
0 відгуків

Глава МЗС розповів, як “українські біженці” рятують економіку Польщі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українці, які працюють у Польщі, рятують економіку сусідньої країни. Про це він сказав в ефірі телеканалу "", відповідаючи на питання щодо заяви нового прем’єра Польщі Матеуша Моравєцького про українських біженців. "Ми реально рятуємо польську економіку, оскільки українці там працюють. Я знаю про випадки, коли українцям пропонують більшу зарплатню, оскільки вони більш гнучкі, вони дуже сфокусовані на тому, що роблять. Тому ми прекрасно розуміємо про що йдеться", - сказав він. За словами Клімкіна, в МЗС України оцінюють, що наразі майже один мільйон українців перебувають у Польщі. "Так хто кого рятує? В даному сенсі ми рятуємо польську економіку, але з нашими польськими друзями будемо завжди розмовляти як з друзями по всіх питаннях, включаючи питання нашої історичної пам'яті. Так що з цього приводу не хвилюйтеся", - додав він. Нагадаємо, новий прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький у перший же день затвердження на посаді голови кабінету міністрів заявив, що стосунки з Україною необхідно будувати на історичній правді, а такі події як "геноцид на Волині" забувати не можна. Окрім того, за його словами, Польща прийняла дуже багато біженців з України, де триває війна. "Європейська Комісія ніби не помічає, що на Сході України війна, там гинуть тисячі людей", - сказав Моравєцький, наголосивши, що Польща, "приймаючи українських біженців, допомагає розвантажити напругу на східному фланзі Євросоюзу".  

Докладніше